Aktuality

'Vary mají náměstí' hlásá 8. ročník hudebního festivalu Top RoofTop a přiváží Flamengo Reunion Session nebo Madhouse Express

24. června rozezní karlovarské náměstí Dr. Milady Horákové osmý ročníkfestivalu Top RoofTop. Akce láká na program s Flamengo Reunion Session, Madhouse Express či německými Filistine. Sobotní odpoledne přinese také tvořivé dílny pro rodiny s dětmi, přednášky či benefiční tetovací salon. Akce je zdarma, návštěvníci mohou festival podpořit na HitHitu a získat odměny. Podpoř festival ZDE!

Více informací

Historie karlovarského náměstí - komentované promítání dobových fotografií

23. května proběhlo komentované promítání fotografií z archivu pamětníka a historika Miroslava Nového ze spolku Žijeme TUhnice. Pan Nový si pro návštěvníky akce připravil obrazové materiály a fakta z historie dnešního náměstí Dr. Milady Horákové, kde se náš festival Top RoofTop od roku 2021 koná. Od konce 19. století až po dnešní dobu - pan Nový přednášel plnému prostoru Kanceláře architektury města Karlovy Vary o unikátech jako například prvních českých závodech motokár či skateboardingu, různé průvody a ceremoniály minulého režimu nebo oslavy konce druhé světové války.  „Když jsme se pana Nového zeptali, zda pamatuje nějaký jiný hudební festival na ploše náměstí, tak odpověděl, že ne. Budeme dále bádat, ale zatím to vypadá, že jsme prvním hudebním festivalem, který na této na historii a celorepubliková prvenství bohaté lokalitě sídlí. Vary mají náměstí" komentoval přednášku dramaturg festivalu Ricardo Delfino. 

Více informací

Top RoofTop fest posedmé s hudbou, dílnami i performance

Sedmý ročník karlovarského multižánrového festivalu Top RoofTop láká návštěvníky na hudební program i aktivity pro rodiny s dětmi. První červencovou sobotu zazní na náměstí Dr. Milady Horákové koncerty herce a písničkáře Jiřího Schmitzera, předními příčkami žebříčků protřelé opavské skupiny KOFE-IN nebo domácího fenoménu Steven's sbírajícího krátce po svém vzniku úspěch za úspěchem. Na dětské publikum čekají odpolední aktivity s tvořivými dílnami, pohádková cesta a další atrakce. Vstupné na Top RoofTop festival je dobrovolné.

Více informací

Partnerský festival Hradecký Slunovrat vyhlašuje výzvu na Welcome Scénu

Devátý ročník multižánrového festivalu Hradecký Slunovrat ani v roce 2022 neupustí od hudební soutěže Welcome scéna. Výzva je určena umělcům a kapelám různých žánrů s autorským repertoárem. Festival se koná 23. až 25. června v centru historického města Opava.

Více informací